کتاب های برتر هوش تجاری

در این قسمت قصد دارم که بهترین کتاب های حال حاضر Power BI (پاور بی آی) را معرفی کنم. متاسفانه بازار کتاب‌های فارسی در زمینه پاور بی ای به شدت فقیر است و تا الان فقط دو کتاب “کتاب هوشمندسازی کسب و کار با نرم افزار Microsoft power BI نوشته آقای اکبر صمدی  و “آموزش زبان DAX در نرم افزار هوش تجاری Power BI” نوشته خانم عاطفه روحی در بازار دیدم.

به علت محدود بودن کتاب‌های فارسی موجود، سراغ کتاب‌های انگلیسی و جهانی پاور بی آی رفتم. کتاب‌های که در ادامه معرفی می‌کنم، همگی امتیاز ۴ و بالاتر را در آمازون دارند و اغلب بلاگرها و مربیان پاور بی آی از آنها به عنوان بهترین کتاب‌های پاور بی آی نام برده‌اند.

از آنجایی که در دو سال گذشته، پاور بی آی به طور متوسط هر چند ماه یک بار، یک نسخه جدید منتشر کرده است و بارها به روزرسانی شده است، بنابراین معرفی کتاب‌های قدیمی عملا ارزش چندانی نداشت. بنابراین صرفا کتاب‌هایی که بعد از سال ۲۰۱۸ چاپ شده‌اند، را بررسی و معرفی کرده‌ام.

به طور خلاصه، در این قسمت کتاب‌های در زمینه Power BI (پاور بی آی) معرفی شده اند که ۳ ویژگی اصلی دارند: ۱- امتیاز ۴ یا بالاتر را از نگاه خوانندگان آمازون دریافت کرده‌اند. ۲- توسط مربیان و بلاگرهای Power BI (پاور بی آی)  معرفی شده باشند.

برای مطالعه خلاصه کتاب و دانلود آن بر روی نام یا تصویر کتاب کلیک کنید.

 

The Definitive Guide to DAX

by: Marco Russo, Alberto Ferrari

خلاصه و دانلود کتاب

Supercharge Power BI

by: Matt Allington

خلاصه و دانلود کتاب

Storytelling with Data

by: Cole N. Knaflic

خلاصه و دانلود کتاب

Pro Power BI Desktop

by:Adam Aspin

خلاصه و دانلود کتاب

Power BI Complete Reference

by: Devin Knight

خلاصه و دانلود کتاب

Applied Microsoft Power BI

by: Teo Lachev

خلاصه و دانلود کتاب

Successful Business Intelligence

by: Cindi Howson

خلاصه و دانلود کتاب

Power BI Business Intelligence Clinic

by: Roger F.Silva

خلاصه و دانلود کتاب